Szybkie linki:

Galeria serwisu


Samorząd lokalny.

Samorząd gminy Starcza
Samorząd gminy - wyodrębniony w strukturze państwa związek społeczności lokalnej funkcjonujący w randze gminy, który z mocy prawa powołany jest do samodzielnego wykonywania zadań administracji publicznej, a także wyposażony w materialne środki umożliwiające realizację nałożonych jej zadań.

Dostęp mieszkańców do informacji oraz sposoby kontaktu z mieszkańcami.

Transmisje z obrad - Medialny dostęp mieszkańców do obrad rady gminy. Można przyjrzeć się obradom klikając w obrazek obok i wybrać interesującą nas transmisję.
System powiadomień SMS - sposób komunikacji urzędu gminy i organizacji lokalnych z mieszkańcami gminy, który zastąpił niesprawny system powiadamiania za pomocą kurend. Tradycyjne kurendy i ogłoszenia na tablicy ogłoszeń gminy przestały spełniać funkcje powiadamiające. Kurendy zaczęły ginąć a wspomniane tablice ogłoszeń ogląda garstka osób. Informacje powinny docierać do każdego, dlatego zdecydowano się na bardziej wspólczesny system powiadomiania mieszkańców - za pomocą sms-ów. Chcąc otrzymywać gminne powidomienia i informacje, należy zarejestrować swój numer telefonu komórkowego w gminnym systemie powiadomień sms - kliknij w obrazek obok.Licznik: 720, teraz stronę przegląda osób:1,  Serwis admin, kontakt: szel@op.pl